برگزاری نمایشگاه فارمکس 2020 پس از تعویق چهارماهه

تخصصی ترین رویداد صنعتی داروسازی خاورمیانه پس از شیوع ویروس کرونا با بیش از 4 ماه تعویق در تاریخ"10 الی 12 تیر ماه"برگزار خواهد گردید. این در حالی است که متولیان این رویداد کل فضا را آماده و در این مدت غرفه ها را حفظ کردند. این نمایشگاه که توسط سازمان غذا و دارو و سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی، شیمیایی و بسته بندی دارویی برگزار خواهد گردید توانسته است در سال دوم برپایی با جذب مشارکت فعالین صنعت داروسازی یکی از تاثیرگذارترین رویدادهای صنعتی خاور میانه باشد. این رویداد با توجه به اعلان شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی مبنی بر بازگشایی نمایشگاهها با رعایت پروتکل های بهداشتی دقیق و در روز صنعت و معدن افتتاح خواهد شد.

صنعت چاپ، آمیخته ی از هنر و اقتصاد

امروزه تولید بسته ها به یک صنعت، هنر و فعالیت اقتصادی بزرگ تبدیل شده است. آیا تاکنون توجه کرده اید که هنگام ورود به یک فروشگاه، انواع بسته بندی کوچک و بزرگ ما را احاطه می کنند؟ و آیا تاکنون پیش آمده است که بی اختیار کالایی را در دست بگیرید و بی آنکه چندان ضرورتی داشته باشد، آن را خریداری کنید؟ آیا شده از میان چند محصول مشابه، مجذوب کالایی شده باشید که بسته بندی آن را می پسندید؟ اگر این موارد و دهها مورد دیگر را با دقت از نظر بگذرانید، می توانید به قدرت و اهمیت واقعی بسته بندی پی ببرید.

بسته بندی محصولات از چنان گستردگی و تنوعی برخوردارند که به سختی می توان برای آن تعریف جامع و کاملی یافت. بسته بندی مجموعه‌ی هماهنگی از عوامل مختلف است که کاربردهای آن آماده سازی و بهینه کردن نگهداری، حمل، توزیع، فروش و مصرف کالاهاست.
بشر به منظور بهره گیری و حفاظت از محصولات، از گذشته های بسیار دور انواع بسته بندی ها را به خدمت گرفت. در یکی دو قرن اخیر بسته بندی از نقش سنتی خود بسیار فراتر رفته، به ابزاری برای تبلیغات و جذب مشتری تبدیل شده است. امروزه تولید بسته ها به یک صنعت، هنر و فعالیت اقتصادی بزرگ تبدیل شده است. بسته بندی در همه جا ان حضور دارد و جزو تفکیک ناپذیر تولید و عرضه ی کالاهاست. بسته بندی روز به روز بیشتر به عنوان عاملی پایه در بالا بردن فروش و رونق اقتصادی مطرح شده و به یکی از شاخص های مهم توسعه ی یک جامعه بدل می شود.
امروزه در اغلب نقاط جهان، روش فروش سوپرمارکتی فراگیر شده است. در این سیستم که به سلف سرویس یا خودگردان شهرت یافته، نقش فروشنده در ارائه ی اجناس به خریداران حذف گردیده، و بسته بندی جای آن را گرفته است. از این رو در این سیستم، بسته بندی نقش بسیار با اهمیتی یافته و تبدیل به ابزار پیچیده ای برای برقراری ارتباط و جلب نظر خریداران، فروش محصولات، معرفی و رواج نام تولید کننده و حتی ارائه و تثبیت فرهنگ و روش خاصی در زندگی مردم شده است.